FIFA Championships22

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

The Next Generation Is Here ...


    Alte bancuri...

    admin
    admin
    Admin
    Admin


    Mesaje : 193
    Data de înscriere : 05/02/2009
    Varsta : 28
    Localizare : pe site!

    Alte bancuri... Empty Alte bancuri...

    Mesaj  admin Joi Mar 05, 2009 10:13 am

    Aici puneti bancuri cu diverse subiecte...
    admin
    admin
    Admin
    Admin


    Mesaje : 193
    Data de înscriere : 05/02/2009
    Varsta : 28
    Localizare : pe site!

    Alte bancuri... Empty Re: Alte bancuri...

    Mesaj  admin Joi Mar 05, 2009 10:31 am

    Un ardelean se trezeste dimineata si cand se uita pe geam vede trei insi care faceau poze. Ardeleanu suparat iese din casa si se duce la ei..
    - Pai ce faceti voi aici ma' la mine in ograda?
    - Masuram bade.
    - Da ce masurati mai?
    - Pai pe aici o sa treaca autostrada Transilvania.
    Ardeleanul sta si se gandeste:
    - Da o sa treaca multe masini p-acilea?
    - Pai logic ca o sa treaca.
    - Aha.. si cam cate?
    - Ei cate.. sute, mii..
    - Si o sa treaca si noaptea?
    - Pai sigur ca da.
    - Da crucea mamii lor .. io' sa stau sa le deschid poarta la fiecare?
    admin
    admin
    Admin
    Admin


    Mesaje : 193
    Data de înscriere : 05/02/2009
    Varsta : 28
    Localizare : pe site!

    Alte bancuri... Empty Re: Alte bancuri...

    Mesaj  admin Joi Mar 05, 2009 10:38 am

    Un elicopter zbura deasupra Seattle-ului cand un deranjament electric i-a dezactivat intregul echipament de navigatie electronica si comunicare. Din cauza norilor si a cetii pilotul nu putea clarifica pozitia si directia elicopterului pentru a ajunge la aeroport, dar a zarit o cladire inalta, a zburat inspre ea, a incercuit-o si a iscalit ceva pe o foaie pe care a tinut-o in geamul elicopterului. In mesajul pilotului scria cu litere mari: "UNDE MA AFLU?". Cei din cladirea inalta s-au grabit sa-i raspunda pilotului si au agatat si ei un mesaj in geam care spunea: "ESTI INTR-UN ELICOPTER." Pilotul a zambit, le-a facut cu mana, si-a consultat harta, a gasit directia spre aeroport si a aterizat cu bine. Dupa aterizare, co-pilotul l-a intrebat pe pilot cum a putut sa-si dea seama unde se aflau in Seattle doar bazandu-se pe mesajul celor din cladire. Pilotul i-a raspuns:
    - Mi-am dat seama ca aceea trebuia sa fie cladirea MICROSOFT-ului, deoarece similar serviciului lor de asistenta telefonica, mi-au dat un raspuns absolut corect din punct de vedere tehnic, dar complet inutil.
    admin
    admin
    Admin
    Admin


    Mesaje : 193
    Data de înscriere : 05/02/2009
    Varsta : 28
    Localizare : pe site!

    Alte bancuri... Empty Re: Alte bancuri...

    Mesaj  admin Joi Mar 05, 2009 10:40 am

    Pe un drum de tara, o procesiune funerara... La un hop, mortul aluneca din cosciug si ramane in mijlocul drumului. Zdrobiti de durere (... si de niscai vodca!...), oamenii din procesiune nu observa si merg mai departe...
    Dupa o vreme, pe acelesi drum, un tractorist mort de beat trece peste mort... Dandu-si seama de gravitatea situatiei, speriat, il ia si-l arunca pe raposat in lac...
    Ceva mai incolo, niste braconieri pescuiau cu dinamita... Dupa o explozie, corpul iese la suprafata. Speriati, braconierii il iau si-l arunca pe fisia de paza a granicerilor...
    Vazandu-l pe fasie, granicerii il someaza, trag foc de avertisment, apoi il ciuruiesc cu o rafala de gloante... Apoi, se apropie se uita la cadavru si unul din ei zice:
    - Aoleu!... Asta nu-i infractor, mai!... Asta-i nea Spirache, d-aicea din sat, ma'!... S-o fi imbatat ca porcu' si o fi adormit pe fisie!... Hai sa-l ducem la spital!...
    ... Dupa o operatie de cinci ore, chirurgul iese si -facand din mana un gest obosit- le zice:
    - Aveti noroc... A scapat!... O sa traiasca!...
    admin
    admin
    Admin
    Admin


    Mesaje : 193
    Data de înscriere : 05/02/2009
    Varsta : 28
    Localizare : pe site!

    Alte bancuri... Empty Re: Alte bancuri...

    Mesaj  admin Joi Mar 05, 2009 10:41 am

    O tiganca isi ducea copilul la scoala. Pe drum copilul vede un magar cu socoteala la vedere.
    -Mama, ce e aia?
    -Nimic!
    A doua zi duce tiganul copilul la scoala. Pe drum copilul iar vede magarul.
    -Tata, ce e aia?
    -O p*** de magar!
    -Pai mama a zis ca e nimic.
    -Pai,aia pentru ma-ta nu-i nimic!
    admin
    admin
    Admin
    Admin


    Mesaje : 193
    Data de înscriere : 05/02/2009
    Varsta : 28
    Localizare : pe site!

    Alte bancuri... Empty Re: Alte bancuri...

    Mesaj  admin Joi Mar 05, 2009 10:46 am

    Un profesor plictisit si scump la vorba (ceea ce il facea al dreq de interesant), ce avea ora cu elevii doar o data pe saptamana, intra in clasa taraindu'si picioarele.. se duce la catedra si zice: "Copii, stiti ce vreau sa va povestesc astazi?"
    Elevii in cor: "NUUUU!!!!". Profesorul plictisit: "Pai daca nu stiti, nu mai are rost sa povestesc..." si pleaca plictisit. (elevii erau curiosi de'acum, 'oare ce avea sa ne povesteasca?', 'ce vroia sa zica??' chestii-trestii de zahar, socoteli...)
    A doua saptamana acelasi profesor intra la ora taraindu'si lenea dupa el, se duce la catedra si intreaba: "Copii, stiti ce vreau sa va povestesc astazi?"
    Elevii in cor: "DAAAA!!!". Profu cu voce lenesa:"Daca stiti, nu are rost sa va mai povestesc..." si pleaca.
    Acum elevii s'au decis ei la un raspuns pe masura si vine saptamana a treia.
    Intra proful cu mainile pe langa corp, plescait de papuci pe parchet, privirea lenesa iar, merge la catedra: "Copii, stiti ce vreau sa va povestesc astazi?"
    Unul dintre elevi se ridica si zice: "Domnule profesor, unii dintre noi stiu, altii nu stiu!"
    "Ei bine.." zice profu lungindu'si vorba... "..cei care stiu sa povesteasca la cei care nu stiu.."

    Continut sponsorizat


    Alte bancuri... Empty Re: Alte bancuri...

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Mai 03, 2024 1:18 am